Стоматологічна клініка КиївPlombir Dental

Зуб мудрості і проблеми пов'язані з ним

На думку багатьох стоматологів, зуби мудрості абсолютно не потрібні людям і ті, у кого їх немає, це справжні щасливчики. І якщо подивитися статистику, то все частіше у людей відсутні зачатки цих зубів і це з точки зору стоматології вважається нормальним.

Заболевания из-за зуба мудрости

Але так щастить далеко не всім, і в першу чергу в віці 4-5 років у людини з'являються зачатки зубів мудрості, а з 17 до 25 років вони прорізуються. Цей процес може супроводжуватися низкою проблем зі здоров'ям, і в цій статті ми розглянемо основні з них, а також розповімо про способи лікування.

Основні захворювання

Коли зуби мудрості починають прорізуватися можуть виникнути такі захворювання:

 • Утруднене прорізування - вісімка виходить з ясен самої останньої і вже фактично в дорослому віці, але ці процеси найбільш болючі. Це відбувається через те що у зуба мудрості немає молочного аналога і ясна в цьому місці ще не підготовлена ​​до даного процесу. А формування щелеп вже повністю завершено, м'які і тверді тканини набагато міцніше, ніж у дитячому або підлітковому віці. В результаті зуби ріжуться дуже довго, і це супроводжується сильним болем, а при наявності інших ускладнюють факторів може виникнути інфекція і кіста, як один з видів ускладнення.
 • Неправильне розташування зуба - з першої проблеми часто випливає друга, коли зуб після виходу з ясен займає неправильно становище. Він може бути повернутий по відношенню до сусіднього або нахилений в його сторону. У цьому місці проблематично видаляти залишки їжі зубною щіткою або ниткою, тому там створюються сприятливі умови для розвитку карієсу. Головна небезпека цього захворювання в тому, що каріозна порожнина утворюється між зубами і стоматолога проблематично дістатися до неї, може знадобитися попереднє видалення вісімки.
 • Дістопірованних зуб - вісімка часто неправильно розташована, і такі відхилення можуть бути нічим не обгрунтовані, спрогнозувати їх неможливо. В результаті зуб мудрості починає тиснути на сусідній зуб, що може привести до його пошкодження або зміщення. Або вісімка проростає в неправильному положенні, що призводить до травм слизової і порушень прикусу.
 • Ретінірованний зуб - через пізнє прорізування, неправильного положення та інших факторів зуб мудрості може так і не вийти на поверхню, залишившись закритим яснами. Такий зуб може хворіти постійно або тривалий час не турбувати, але в більшості випадків починається розвиток перикоронарита. Це запалення, яке виникає між непрорезавшійся зубом і закриває його яснами, вона напухає, з'являється неприємний запах, може початися сильна нагноєння.
 • Періодонтит - виникає, коли зуб мудрості прорізався, але через неправильне положення або сильного пошкодження ясен навколо нього постійно виникає запалення.

У більшості пацієнтів проблеми зубів мудрості виявляються в сукупності, тобто розвивається відразу кілька захворювань.

Лікування

Звичайно, не все так страшно, як описано вище. Зуб мудрості цілком може прорізатися швидко і зайняти правильне положення. В такому випадку стоматологи рекомендують нічого не робити з таким зубом, а просто використовувати його за призначенням. А якщо потрібно встановлювати брекети або незнімні протези, то їх зручно використовувати в якості опорних зубів. Тому люди, у яких вісімка зросла правильно, можуть отримати ще більшу вигоду, ніж ті, у кого вона повністю відсутня.

Удаление зуба мудрости в стоматологической клинике

А ось якщо проблеми з зубами мудрості присутні, то їх слід вирішувати якомога раніше. Виділяють наступні види лікування:

 1. Операція на яснах, з метою видалити капюшон, який заважає зубу прорізатися. Застосовується при діагностуванні ретінірованного зуба, може бути ускладнена наявністю запальних процесів між зубом і яснами. Таке втручання повинно допомогти зубу вийти на поверхню ясна і зайняти нормальне положення.
 2. Видалення зуба мудрості після того як він прорізався. Якщо вісімка неправильно розташована і як результат виникає порушення прикусу, підвищений ризик виникнення карієсу, ускладнене лікування сусіднього зуба і з інших причин, такий зуб краще видалити. Операція може бути ускладнена наявність кореня неправильної форми, це поширене відхилення для восьмого зуба.
 3. Видалення вісімки з ясен. Найскладніша операція, коли зуб неможливо видалити звичайним способом і залишати його в щелепи також не представляється можливим через ризик розвитку серйозних захворювань. Подібне хірургічне втручання проводиться під повним наркозом, ясна розрізається збоку і видаляється зуб. Вимагає високої майстерності стоматолога і наявності в його арсеналі сучасного обладнання для діагностики.

Будь-які захворювання зубів мудрості ви можете швидко, якісно і без болю вилікувати в нашій стоматологічній клініці в Києві.

Зуб мудрості і проблеми пов'язані з ним
Зуб мудрості і проблеми пов'язані з ним400600
Стоматологічна клініка Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
 Стоматологічна клініка Київ150250
2018-10-18https://stomatklinika.kiev.ua/ua/zub-mudrosti-i-problemy-povyazani-z-nym
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Ванди Василевської 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Перфорація зуба: симптоми і лікування

  Перфорація зуба: симптоми і лікування

  Якщо стоматолог поставив вам діагноз перфорація зуба, то це означає наявність наскрізного отвору в стінці зуба, яке досягає внутрішньої порожнини. Причинами такого захворювання такого захворювання...

 • Що таке транспозиція зубів?

  Що таке транспозиція зубів?

  Виражається вона в тому, що зуби починають займати не найоптимальніші позиції в первісному зубному ряду. Це дуже легко діагностується, так як досить лише побіжного огляду для констатації аномального...

 • Що таке терапевтична стоматологія

  Що таке терапевтична стоматологія

  Якщо зуб болить - його треба полікувати, і ми звикли, що цю роботу виконує стоматолог, але чи є у нього якась спеціалізація? Кілька статей назад в нашому блозі ми розповідали про такі спеціальності...

 • Зуб мудрості і проблеми пов'язані з ним

  Зуб мудрості і проблеми пов'язані з ним

  На думку багатьох стоматологів, зуби мудрості абсолютно не потрібні людям і ті, у кого їх немає, це справжні щасливчики. І якщо подивитися статистику, то все частіше у людей відсутні зачатки цих...