Стоматологічна клініка КиївPlombir Dental

Як зберегти емаль зуба

Наш організм влаштований таким чином, що сама міцна тканина в тілі людини призначена для захисту зовнішньої частини зубів, яка виступає з ясен. Звичайно ж, мова йде про зубної емалі, міцніше неї в нашому тілі нічого немає.

Как сохранить эмаль зуба, уход за полостью рта

Більшість з нас розуміють важливість емалі, але далеко не всі знають про те що:

 • Емаль на 97% складається з неорганічних елементів і має кристалічну решітку.
 • Емаллю покрита тільки верхня частина зуба (коронка), ось чому так небезпечні захворювання ясен, коли інфекція потрапляє в корінь зуба, який позбавлений природного захисту.
 • Емаль не має кольору, вона прозора. Це можна помітити на кінчиках передніх зубів, особливо якщо направити потік світла. Те, що ми приймаємо за колір здорових зубів, насправді проглядається через емаль дентин.
 • Поверхня емалі тільки здається гладкою, вона поцяткована безліччю дрібних пор. Коли в ці пори потрапляють частинки зубного нальоту, це призводить до утворення фарбувального пігменту і зміни кольору зубів. Щоб повернути їм первозданний вигляд буде потрібна допомога стоматолога, самостійно очистити емаль неможливо.
 • Це не тільки сама міцна, але і сама суха тканина в організмі. Всього 2-3% води, все інше неорганічні сполуки.

Залежно від виду зуба і його будови, товщина емалі може досягати 2 мм, але навіть такий захист не є вічною.

Причини руйнування емалі

Що може стати причиною руйнування тканини, твердість якої за шкалою Віккерса може досягати 800 пунктів? Таких причин всього три:

 1. Стираність, в процесі зіткнення один з одним поверхні всіх предметів деформуються і зуби не виняток. Якщо у пацієнта в силу шкідливої ​​звички або порушення прикусу спостерігається симптом зубного скрипу, то у нього буде підвищений ризик виникнення карієсу. Стерти емаль можна і в процесі неправильного застосування зубної щітки. Найчастіше це проявляється при чищенні передніх зубів круговими рухами (а потрібно знизу вгору), як результат, через кілька років по боках зубів з'являються виїмки в емалі.
 2. Розчинення кислотою. Якщо взяти людську слину, залишки їжі і хвороботворні бактерії, то виходить сильний кислотний розчин. Ми його не відчуваємо, тому що ph-баланс в порожнині рота регулюється постійним виділенням слини. Але на поверхні зубів, особливо в проміжках між ними і в фиссурах, кислотна середу по силі хімічного впливу порівнянна з акумуляторної кислотою. У підвищеній зоні ризику знаходяться люди, у яких спостерігається збій в роботі слинних залоз і в роті постійно відчувається сухість.
 3. Механічні пошкодження. Емаль дуже міцна, але вона не може регенерувати. Якщо при отриманні травми зуб обламався або просто з'явилася тріщина, то таке місце підлягає пломбування або іншого лікування. Емаль там не відновиться.

Щоб зберегти природну захист якомога довше, потрібно комплексно підходити до турботи про свою порожнини рота.

Як захистити емаль зуба

Якщо ви регулярно чистите зуби, то для правильного догляду за станом зубної емалі цього абсолютно недостатньо. Діяти потрібно в такий спосіб.

 1. Правильно чистить зуби вранці і ввечері. Під словом «правильно» ми повинні розуміти регулярність даної гігієнічної процедури, використання спеціальних щіток і паст, час чищення і здійснюються руху.
 2. Після кожного прийому їжі промивати порожнину рота спеціальним ополіскувачем або звичайною водою. Можна пожувати жуйку для збільшення виділення слини. Якщо жодної з перерахованих можливостей немає, то краще відмовитися від прийому їжі, як правило, така ситуація складається при спробі перекусити на ходу.
 3. Слідкуйте за своїм раціоном харчування. Відмовтеся від солодкої газованої води, вживайте мінімум цитрусів і їх соків, не зловживайте продуктами, в яких багато цукру.
 4. Регулярно відвідуйте стоматолога виконуючи гігієнічну чистку. При правильному догляді за порожниною рота потрібно робити гігієнічну чистку зубів один раз кожні 5-6 місяців. Це профілактична процедура, під час якої стоматолог видалить весь твердий і м'який зубний наліт, вона абсолютно безболісна і дозволяє зберегти природний колір зубів. Але суть такої профілактики в тому, що саме наліт є каталізатором освіти хвороботворної мікрофлори, яка завдає карієс. Видалити його повністю в домашніх умовах не представляється можливим.

Нагадуємо, що зубна емаль не може відновитися, щоб ви не робили. Так її можна наситити фтором для зміцнення, але уражені ділянки залишаться такими ж. Тому якщо у зубів підвищилася чутливість на гарячу і холодну їжу, ви помітили будь-які пошкодження емалі, або зуби стали швидко змінювати свій колір, слід негайно звернутися до лікаря. Чим швидше буде проведено лікування, тим менше шкоди буде завдано зубу і вашому гаманцю.

Як зберегти емаль зуба
Як зберегти емаль зуба400600
Стоматологічна клініка Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
 Стоматологічна клініка Київ150250
2018-10-17https://stomatklinika.kiev.ua/ua/yak-zberegty-emal-zuba
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Як лікувати вестибулярное розташування зубів

  Як лікувати вестибулярное розташування зубів

  Коли зуби знаходяться на зовнішній стороні зубного ряду, виступаючи за його кордон, то в стоматології таку аномалію називають вестибулярное розташування зубів. Також це захворювання називають губні...

 • Імпланти Straumann - якість і надійність

  Імпланти Straumann - якість і надійність

  Дані імпланти не просто покращують стан порожнини рота, а значно підвищують рівень життя пацієнта, позбавляючи його від багатьох труднощів. Вони виробляються компанією з багаторічною історією, яка...

 • Як відбувається нарощування зубів в стоматологічній клініці

  Як відбувається нарощування зубів в стоматологічній клініці

  Сьогодні зовсім не обов'язково встановлювати протез зуба або збирати гроші на імплантацію, якщо він зруйнований на 30-70%. Можна обійтися більш швидкої, дешевої і не менш ефективною технологією...

 • Озон в терапевтичної стоматології

  Озон в терапевтичної стоматології

  Озон це газ, молекула якого складається з трьох атомів кисню. Він має дуже високі окислювальні властивості, тому широко застосовується в хімічній, харчовій і медичній промисловості. Знайшлося йому...