Стоматологічна клініка КиївPlombir Dental

Види незнімного протезування зубів

Якщо ви втратили зуб, його можна замінити на штучний і ваш організм навіть не помітить особливої різниці. Після завершення періоду звикання ви будете користуватися заставленим незнімним протезом також як і справжніми зубами, до того ж вони не схильні до карієсу. Сучасні методи протезування зубів дозволяють замінити на штучний як один, так і кілька зубів, можна навіть відновити щелепу пацієнта при такої рідкісної хвороби, як адентія повна, коли у пацієнта повністю відсутні зуби.

Преимущества протезирования зубов

Навіщо встановлювати штучні зуби

Втратити зуби можна в результаті отриманої травми або після запущеного захворювання порожнини рота, це може бути пародонтоз, ураження каналу зуба, утворення кісти та ін. Втрачені зуби слід відновити за допомогою штучних протезів з наступних причин:

 • Естетичні - при втраті одного з передніх зубів про красиве усмішці можна забути, а пізніше можуть з'явитися психологічні комплекси.
 • Фізіологічні - відсутність зубів призводить до утруднення мови і пережовування їжі, другий фактор може позначитися на роботі травної системи.
 • Атрофування тканин пародонта - вони відповідальні за утримання зуба в яснах і якщо в одному місці його немає, то тканини сусідніх зубів починають відходити від них, що призводить до початку захворювання пародонтоз.
 • Зсув зубів і порушення прикусу - зуби в щелепі мають певну ступінь рухливості і знаходяться на своєму місці за рахунок утримання один одного. Якщо один або кілька зубів відсутні, тоді навантаження на них перерозподіляється, і вони починають зміщуватися від нормального положення. Ігнорування цих процесів може привести до серйозних проблем з прикусом з усіма наслідками, що випливають наслідків.

Чим довше ваш зубний ряд має порожні місця, тим складніше буде його відновити. Знадобитися коректувати положення сусідніх зубів, а кісткова тканина через відсутність навантаження може атрофія, і тоді буде потрібна додаткова операція по її нарощування.

Види незнімних протезів

Виды несъемного протезирования зубов

У сучасній стоматології є спеціальний розділ - ортопедія, за допомогою якої можна відновити пошкоджені або втрачені зуби. Серед основних методів незнімного протезування виділяють наступні:

 • Мікропротезування - установка вінірів і вкладок. Вініри це спеціальні накладки на зуби, які дозволяють приховати дефекти їх зовнішнього вигляду, наприклад, закрити проміжки між передніми зубами. Їх часто використовують публічні люди, яким потрібна гарна і білосніжна посмішка, і коли ви бачите їх на екрані телевізора, то знайте що відбілювання або зубна паста тут ні при чому. Керамічні вкладки використовуються для реставрації зуба, якщо він був пошкоджений через травми або зуб довелося розкривати для проведення лікування. Якщо відновити форму зуба пломбувальних складом неможливо, тоді проводиться сканування зуба і виготовляється керамічна вкладка під колір емалі, потім її встановлюють за допомогою спеціального клею.
 • Коронки - найпоширеніший спосіб протезування зубів, його використовують як для відновлення одного зуба, так і декількох, розташованих в одному ряду. Зазвичай застосовується спосіб установки мостовидного протеза, це конструкція зі штучних зубів, яка спирається на сусідні здорові зуби. Раніше використовували кріплення за рахунок обточування сусідніх зубів, їх форма змінювалася таким чином, щоб можна було надіти протез. Але зараз стоматологи поступово відмовляються від цієї практики і переходять на кріплення за допомогою вставок. Самі коронки виготовляють з різних матеріалів, найчастіше це металокераміка. Такий штучний зуб має металевий каркас і зовнішню оболонку з кераміки. Але більш зручними є безметалеві коронки, вони коштують дорожче, але зате відрізнити їх від справжніх зубів може тільки лікар під час прийому. А для тимчасового протезування застосовують пластмасові коронки.
 • Імплантація - найбільш інноваційний метод протезування, за допомогою якого можна відновити будь-який втрачений зуб. Головна відмінність від коронок полягає в тому, що не потрібно травмувати сусідні зуби для створення кріплень. В даному випадку коронка встановлюється на штучний корінь зуба, виготовлений з титанового сплаву або кераміки, який імплантований безпосередньо в кісткову тканину (щелепа). Ці операції досить складні і в залежності від результатів діагностики процес імплантації штучного зуба може розтягнутися на кілька місяців. Але по його завершенню ви отримаєте зуб, який прослужить вам більше 20 років, і не буде доставляти ніяких незручностей.

Детальніше про протезування зубів ви можете дізнатися у лікарів нашої стоматологічної клініки в Києві під час прийому, записатися можна через спеціальну форму на сайті або зателефонувавши за контактними номерами.

Види незнімного протезування зубів
Види незнімного протезування зубів400600
Стоматологічна клініка Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
 Стоматологічна клініка Київ150250
2018-10-17https://stomatklinika.kiev.ua/ua/vydy-neznimnogo-protezuvannya-zubiv
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Як проходить корекція прикусу брекетами

  Як проходить корекція прикусу брекетами

  Ігнорування неправильного прикусу, це не тільки негарна посмішка. Це постійні захворювання зубів і ясен, а також порушення в роботі дихальної та травної системи. При цьому з кожним роком ця проблема...

 • Мезотерапія: всі тонкощі методу альтернативної медицини

  Мезотерапія: всі тонкощі методу альтернативної медицини

  Дана процедура отримала досить високу популярність як серед справжніх фахівців, так і постійних пацієнтів косметологічних клінік. Причиною такого стану справ можна назвати практично нульовий ризик...

 • Білосніжна усмішка або як безпечно відбілити зуби

  Білосніжна усмішка або як безпечно відбілити зуби

  Якщо вам не дає спокою голлівудська посмішка, яку ми часто можемо побачити з екранів телевізора, то поспішаємо вас розчарувати. Досягти такого ефекту, коли всі зуби виглядають білими практично...

 • Уколи краси: колоти або не бив

  Уколи краси: колоти або не бив

  Питання про те, чи використовувати уколи в косметологічних цілях ставати перед багатьма сучасними жінками. Дехто ставиться до цього з явним скептицизмом, тоді як інші готові буквально на все заради...