Стоматологічна клініка КиївPlombir Dental

Види і особливості сучасних пломб

Стоматологія не стоїть на місці, і постійно з'являються нові способи лікування захворювань порожнини рота, але коли мова заходить про карієс, той нічого кращого установки пломб поки не придумали. Але зате змінюються самі пломби, вони стали надійніше, довговічніше і набагато непомітніше. Давайте разом розберемося з тим, які пломби зараз застосовуються в сучасній стоматології.

Виды современных зубных пломб

Класифікація за матеріалом

Стоматологи пробували різні матеріали, щоб закрити отвір від карієсу в емалі зуба. У свій час широко застосовувалися метали, але у багатьох пацієнтів на них алергія, до того, ж металевий присмак у роті не сприяє нормальній життєдіяльності. Хорошим варіантом є золото, на нього немає алергії, і воно не дає присмаку. Навіть зараз багато лікарів вважають таку пломбу ідеальної, якщо не звертати уваги на її вартість. Та й пройшли ті часи, коли золоті зуби виставляли напоказ, в сучасних пломбах в першу чергу цінується їх непомітність.

Ще один хороший матеріал це амальгама, яка і зараз періодично застосовується. Така пломба добре тримається, має довгий термін служби і не має протипоказань. Але вона має характерний темно-металевий відтінок і згодом ще сильніше темніє. Тому встановлювати її можна тільки на ті зуби, які не видно.

Є й інші морально застарілі пломбувальні матеріали, у свій час використовувалися навіть пластмаси, але всі вони за характеристиками поступаються золоту і амальгамі. Тому до сучасних стоматологічним пломбам ми відносимо наступні матеріали:

 • Хімічний композит - характеризується високою адгезією з емаллю зуба, що дозволяє надійно закупорити каріозну порожнину, тим самим запобігши подальшому розвитку захворювання. Можна підібрати колір під емаль зуба, і він практично не змінюється.
 • Фотополімер - це фактично той же композитний матеріал, дані пломби навіть відносять до одного типу. Відмінною особливістю є початок процесу затвердіння при реакції на світло спеціальної медичної лампи. Процедура повністю нешкідлива, стоматолог спочатку встановлюється пломбу і надає їй потрібну форму, а потім направляє на неї потік світла, який запускає процеси затвердіння. Такі пломби практично ніколи не треба підточувати, термін їх служби складає від 5 років при дотриманні технології. Колір підбирається під тон емалі і не змінюється.
 • Керамічна вставка - це фактично мініатюрний протез. Спочатку зуб растачивают під потрібний розмір, потім сканують для отримання ескізу вставки. За кресленнями з кераміки, підібраною під колір емалі пацієнта, виготовляють невеликий вкладиш. Потім вкладку встановлюють в зуб на спеціальний герметичний клей. Такі керамічні вкладки зазвичай застосовують, коли зуб сильно постраждав і відновити його пломбувальних складом проблематично. При правильній установці вони практично не помітні, тому їх рекомендують для реставрації передніх зубів.

Відзначимо, що навіть найкраща пломба не тримає більше 10 років, а за технологією їх покладено міняти кожні 5 років. Справа в тому, що через цей термін по краях каріозної порожнини з'являються мікротріщини, і по ним бактерії можуть проникнути під пломбу.

Класифікація за призначенням

Тепер розглянемо класифікацію за призначенням, або для чого може виконуватися пломбування зубів:

 1. При лікуванні карієсу. Каріозна порожнина очищується від хвороботворної мікрофлори, дезінфікується і закривається пломбувальних складом, для цього підходять всі перераховані вище матеріали.
 2. При лікуванні каналів. Тут важливо закрити канал герметично, тому використовують спеціальні пасти. Їх закладають в вичищений канал зуба, а потім активізують хімічну реакцію. Пломба спочатку розширюється, заповнюючи весь вільний простір, і тільки потім починає тверднути.
 3. Тимчасові пломби. Використовуються при лікуванні каналів і не тільки, її завдання закрити зуб на час від пари днів до 1-2 тижнів, поки не подіє ліки, або не прийде час чергової процедури. Не ходити ж пацієнтові весь цей час з діркою в зубі. Вона відрізняється своєю крихкістю, прибрати її можна навіть самостійно, просто розколупавши зубочисткою.
 4. Реставрація зубів. Якщо зуб надламався, тріснув, має неправильну форму або після лікування карієсу його сильно рассверлени, то проводять процедуру реставрації. Суть її в тому, щоб повернути зубу колишню правильну форму. Для цього найкраще походять керамічні вставки, але ряд робіт можна виконати і пломбувальними складами.

Як зазначалося раніше, вже встановлені пломби потрібно міняти раз в 5 років, щоб уникнути внутрішнього карієсу. Але якщо вам полікували зуб і пломба випала раніше цього терміну, то є всі підстави підозрювати такого лікаря в непрофесіоналізмі. Звичайно, ніхто не застрахований від помилки, тому що поважають себе стоматологічні клініки, дають на пломби гарантію і в разі чого змінюють їх безкоштовно.

Види і особливості сучасних пломб
Види і особливості сучасних пломб400600
Стоматологічна клініка Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
 Стоматологічна клініка Київ150250
2018-10-17https://stomatklinika.kiev.ua/ua/vydy-i-osoblyvosti-suchasnyh-plomb
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Що робити, якщо дитина боїться стоматолога?

  Що робити, якщо дитина боїться стоматолога?

  Лікування зубів у дитини слід починати у віці близько 3 років, коли тимчасові зуби вже сформувалися. Це сприятливий час, коли ваше чадо пора починати вчити правильній гігієні порожнини рота і...

 • Як куріння шкодить вашим зубам

  Як куріння шкодить вашим зубам

  Зараз кожен знає, що палити це шкідливо, але знати і чинити правильно - це абсолютно різні речі. Україна знаходиться в лідерах серед європейських країн, де найбільший відсоток курців. І якщо вас не...

 • Як відбувається нарощування зубів в стоматологічній клініці

  Як відбувається нарощування зубів в стоматологічній клініці

  Сьогодні зовсім не обов'язково встановлювати протез зуба або збирати гроші на імплантацію, якщо він зруйнований на 30-70%. Можна обійтися більш швидкої, дешевої і не менш ефективною технологією...

 • Профілактика захворювань зубів і ясен

  Профілактика захворювань зубів і ясен

  Ця стаття для тих, хто не горить бажанням зайвий раз відвідувати кабінет стоматолога і оплачувати лікування, яке не завжди буває дешевим. Насправді ви легко можете заощадити на своє здоров'я, якщо...