Стоматологічна клініка КиївPlombir Dental

Синус ліфтинг кісткова пластика

Головна умова проведення операції з імплантації імплантату в верхню щелепу - наявність достатнього обсягу кістки по ширині і глибині, в яку і буде вживлено штучне тіло (імплантат). Якщо, в силу різних причин у пацієнта спостерігається дефіцит кісткової тканини, то може бути проведена операція синус ліфтингу, також її називають кісткова пластика. Вона полягає в тому, що гайморову пазуху кілька піднімуть, а місце, що звільнилося використовують для нарощування кістки.

Як показує практика, зміна рівня дна верхньощелепного синуса практично нічим не відбивається на мовної та дихальної функції пацієнта за умови її заповнення наполовину. При цьому під час операцій заповнення пазухи виконується в більшості випадків на 25-40%, що абсолютно нешкідливо, і ніяк не позначається на подальшій життєдіяльності.

Синус ліфтинг кісткова пластика
Синус ліфтинг кісткова пластика400600
Стоматологічна клініка Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
 Стоматологічна клініка Київ150250
2018-11-09https://stomatklinika.kiev.ua/ua/synus-liftyng-kistkova-plastyka

Відновлення кісткової тканини щелепи

Причини дефіциту кісткової тканини

Виявлення нестачі кісткової тканини для проведення операції по установці імплантату не є чимось унікальним, подібне відхилення від норми зустрічається у 60% пацієнтів і більшість з них успішно проходить курс лікування. Причини даної аномалії кістки щелепи можуть бути наступні:

 1. Вроджена вада кісткової тканини, який визначається спадковістю пацієнта. Пояснюється занадто низьким розташуванням гайморової пазухи. Багато людей не здогадуються про даної аномалії щелепи, поки їм не будуть потрібні послуги з протезування зубів.
 2. Вікові зміни кісткової тканини. Обсяг кісткової тканини реагує не загальний стан організму, і як наслідок схильна до деформації в міру старіння. У кожного пацієнта ці процеси відбуваються з різною швидкістю.
 3. Атрофія через відсутність жувального навантаження. Якщо через хворобу або травми один або кілька зубів були видалені, то на даній ділянці щелепи зменшується навантаження при жуванні. Організм реагує на подібні зміни тим, що кісткова тканина в даній зоні стоншується, можна сказати за непотрібністю. Тому чим довше ви ходите без зуба, не замінюючи його на протез, тим більше атрофується кісткова тканина.

Зверніть увагу, що атрофія кісткової тканини залежить від зниження навантаження на цю ділянку щелепи. При повної втрати зуба вона відбувається швидше, але якщо він обламаний лише частково і просто не приймає участі в пережовуванні їжі, то витончення кістки все одно починається, і з часом зуб випаде.

Опис операції. Види хірургічного втручання

Верхньощелепної синус знаходиться над верхньою щелепою і являє собою порожнину, простір якої і буде використано для нарощування кісткової тканини. Спочатку стоматолог-хірург проробляє спеціальні отвори в яснах і кістки, і відсуває від внутрішньої сторони порожнини тканини слизової оболонки. Потім в простір, що утворився вводиться заповнює матеріал, який з часом приживеться, і буде виконувати функцію кісткової тканини. При цьому під час операції використовують такі матеріали:

 • Аутокістку. У пацієнта забирається частина власної кістки і переробляється в спеціальну стружку, яку потім вводять в порожнину верхньощелепної пазухи. З одного боку даний метод вимагає проведення додаткової операції по забору матеріалу. З іншого, при використанні аутокістки найбільша ймовірність швидкого приживлення без будь-яких ускладнень.
 • Штучний кістково-пластичний матеріал. Являє собою гранули синтетичного матеріалу, які не викликають алергічних і запальних процесів при імплантації в організм людини, і мають достатню міцність, для імітації кісткової тканини.
 • Синтетичні мембрани. Застосовуються для формування нового дна гайморової пазухи, з їх допомогою хірург фіксує розташування введеного матеріалу в щелепу пацієнта і відокремлює його від слизової оболонки.

У сучасній медичній практиці проводиться два типи операцій по синус ліфтингу:

 1. Закритий, при якому додаткова кісткова тканина нарощується відразу разом з імплантатом. Вона можлива, за умови достатньої висоти кістки і истончении тільки по ширині.
 2. Відкритий, при якому проводиться тільки нарощування кісткової тканини до необхідного обсягу. Збільшення кістки одночасно по ширині і висоті, повторну операцію по впровадження штучного підстави зуба можна проводити через 4-6 місяців.

Тип хірургічного втручання вибирається після проведення ретельного дослідження і планування курсу лікування.

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Як куріння шкодить вашим зубам

  Як куріння шкодить вашим зубам

  Зараз кожен знає, що палити це шкідливо, але знати і чинити правильно - це абсолютно різні речі. Україна знаходиться в лідерах серед європейських країн, де найбільший відсоток курців. І якщо вас не...

 • Колір зубів, від чого залежить і як зберегти

  Колір зубів, від чого залежить і як зберегти

  Унікальність людини проявляється в усьому і колір зубів не є винятком. Вважається, що нормальний колір зубів повинен нагадувати слонову кістку з невеликим жовтуватим або блакитним відтінком. Але...

 • Збільшення губ гіалуронової кислотою

  Збільшення губ гіалуронової кислотою

  У тому випадку, якщо ви дійсно хочете надати своїм губам більше обсягу, домігшись тим самим ідеальної форми, сучасна косметологія пропонує безліч способів досягти цього результату, витративши на це...

 • Популярні питання про брекетах і відповіді на них

  Популярні питання про брекетах і відповіді на них

  Якщо запитати у будь-якої людини далекого від стоматології про те, як можна виправити прикус, то в 90% ми почуємо відповідь - за допомогою брекетів. Причому більшість потенційних пацієнтів думають,...