Стоматологічна клініка КиївPlombir Dental

Що таке ортодонтія і як виправити прикус

Посмішка для сучасної людини це не просто гарний зовнішній вигляд, а й робочий інструмент для представників багатьох професій. Але навіть якщо ви не працюєте з людьми постійно, то негарна форма зубів може стати причиною виникнення психологічних комплексів, а деякі види порушення прикусу призводять до розвитку хвороб травної, судинної і дихальної системи. Також неправильне розташування зубів сприяє розвитку карієсу, пародонтозу та інших захворювань.

Проблеми з прикусом це не жарти і для їх виправлення в стоматології є спеціальний розділ, який називається ортодонтія. Якщо бути точним, то ортодонтія займається діагностикою, вивченням, запобіганням і виправленням зубощелепних аномалій.

Формування прикусу

Как формируется прикус

Для того щоб зрозуміти як утворюється неправильний прикус, давайте розглянемо як він формується.

 1. Перші зуби починають прорізатися після півроку, але самі зачатки майбутніх зубів формуються ще на стадії ембріона.
 2. З моменту появи першого молочного зуба починається стадія первинного прикусу. Всі молочні зуби прорізаються до 3 років.
 3. З 3 до 6 років дитина вже харчується звичайною їжею і за рахунок цього навантаження з зубів передається на щелепи, які формуються і готуються до появи постійних зубів.
 4. Приблизно в 6 років у дітей починається стадія змішаного прикусу, після того як тимчасові зуби починають поступатися своїм місцем постійним. Даний період триває приблизно до 12 років.
 5. З 12 до 15 років відбувається формування постійного прикусу, до цього часу процес зміни зубів вже завершено.

В ідеальному випадку після завершення формування прикусу у людини з'являється гарна посмішка і зуби, що ідеально підходять для пережовування їжі. Але так щастить лише не багатьом, відхилення прикусу присутні у більшості людей. І тут важливо щоб стоматолог оцінив наскільки вони небезпечні, і чи буде зубочелюстная аномалія прогресувати. До того ж такі проблеми дуже рідко з'являються поодинці, як правило, присутні кілька захворювань.

Серед основних причин виникнення аномального прикусу можна виділити наступні:

 • Погана спадковість - якщо у батьків неправильна форма або розташування зубів, то ймовірність аналогічних проблем у їхніх дітей дуже висока.
 • Шкідливі звички - дітям не варто дозволяти гризти олівці, смоктати палець, потрібно правильно підбирати соску і вчасно відучувати дитину від неї. Інакше через таких деформацій незміцнілі зуби можуть відхилитися від нормального положення.
 • Захворювання зубів - якщо не стежити за молочними зубами і вчасно їх не лікувати, то через передчасної втрати тимчасових зубів будуть неправильно прорізатися постійні.
 • Травми особи - такі пошкодження найбільш небезпечні в ранньому віці, а й у дорослого через серйозну травму можуть виникнути проблеми з прикусом.

Також в зоні ризику знаходяться діти з хронічними захворюваннями дихальної системи, утруднене дихання може привести до неправильного формування зубного ряду.

Сучасні методи лікування неправильного прикусу

Современные методы исправления прикуса

Але завдяки розвитку технологій в своїй майстерності істотно просунулися і стоматологи-ортодонти. Тепер можна діагностувати відхилення прикусу на ранній стадії, визначити наскільки вона небезпечна і розробити план лікування. Ось чому важливо показати дитину стоматолога і відвідувати лікаря мінімум раз на півроку, для профілактичних оглядів. Якщо зубна аномалія буде виявлена, то у віці до 10 років можна пройти курс лікування за допомогою спеціальних коригувальних пластинок. Вони виготовляються індивідуально, носяться не завжди і малопомітні зовні.

У підлітковому віці для виправлення неправильного положення зубів застосовують брекети. Це спеціальна коригувальна дуга, яка встановлюється на зубний ряд за допомогою замків брекетів і поступово повертає їх в нормальне положення. Таке лікування досить тривалий і може тривати близько 8 місяців і більше. Але зате за рахунок використання брекет-систем можна проводити лікування практично в будь-якому віці, навіть в похилому. Недоліком такого підходу є необхідність тривалий час ходити з металевою дугою на зубах, яку бачать навколишні, а також особливим чином стежити за гігієною порожнини рота. Але є і лінгвальні брекети, які встановлюються на тильну сторону зубів, і ніхто крім пацієнта і стоматолога про них не знає.

Є і зовсім непомітний спосіб коригування положення зубів, це спеціальні капи Инвизилайн. Вони виготовляються індивідуально під кожного пацієнта і носяться певний час. За час лікування потрібно змінити кілька таких кап, у міру виправлення прикусу. На жаль, цей метод поки підходить для лікування не всіх захворювань даного типу.

Що таке ортодонтія і як виправити прикус
Що таке ортодонтія і як виправити прикус400600
Стоматологічна клініка Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
 Стоматологічна клініка Київ150250
2018-10-18https://stomatklinika.kiev.ua/ua/shcho-take-ortodontiya-i-yak-vypravyty-prykus
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Види і особливості сучасних пломб

  Види і особливості сучасних пломб

  Стоматологія не стоїть на місці, і постійно з'являються нові способи лікування захворювань порожнини рота, але коли мова заходить про карієс, той нічого кращого установки пломб поки не придумали. Але...

 • Причини карієсу молочних зубів

  Причини карієсу молочних зубів

  Тимчасові зуби також схильні до карієсу, як і постійні, але їх лікування ускладнене відразу декількома факторами. По-перше, дитина часто не розуміє джерела болю або з якої-небудь причини (боязнь...

 • Медичний трикутник: батьки, діти і стоматолог

  Медичний трикутник: батьки, діти і стоматолог

  У клініці Пломбір дитяча стоматологія винесена в окремий розділ наших послуг і надають їх лікарі пройшли спеціальну психологічну підготовку. Справа в тому, що діти це особливі пацієнти, лікування...

 • Імпланти Straumann - якість і надійність

  Імпланти Straumann - якість і надійність

  Дані імпланти не просто покращують стан порожнини рота, а значно підвищують рівень життя пацієнта, позбавляючи його від багатьох труднощів. Вони виробляються компанією з багаторічною історією, яка...