Стоматологічна клініка КиївPlombir Dental

Перфорація зуба: симптоми і лікування

Якщо стоматолог поставив вам діагноз перфорація зуба, то це означає наявність наскрізного отвору в стінці зуба, яке досягає внутрішньої порожнини. Причинами такого захворювання такого захворювання можуть бути отримані травми або помилки стоматолога при лікуванні.

Перфорация зуба диагностика

Перфорация может положить начало гнойному воспалению и привести к полной потере зуба. Поэтому данное заболевание важно своевременно диагностировать и провести курс лечения.

Причини виникнення

Пошкодження зуба, що супроводжується утворенням наскрізного отвору в його стінці, може статися з таких причин:

 1. Спадкова схильність - у пацієнта спостерігаються дуже тонкі і вигнуті канали зуба. Тому при стоматологічному лікуванні каналу, під час видалення нерва або розширення для пломбування може статися пробій стінки. Ризик такого ускладнення мінімальний, якщо проходити лікування каналів в професійній стоматологічній клініці, з сучасним обладнанням та досвідченими лікарями.
 2. Механічна травма - руйнування зуба відбувається внаслідок отриманої травми. Якщо мова йде про удар, тоді дефект може виникнути у вигляді тріщини. Також травмувати зуб може стоматолог при необережному огляді за рахунок надмірного натискання інструментом. Виникненню такої перфорації сприяють різні захворювання зубів, які знижують їх міцність.
 3. Запущена форма карієсу - ігнорування карієсу призводить до того, що емаль і дентин руйнуються повністю, і запалення переходить на кровоносні судини (пульпу). Така каріозна порожнина також є перфорацією.

Залежно від області, в якій виникало захворювання, розрізняють перфорацію:

 • дна зуба - пробій виникає в донної стінці посередині зуба, характерна для жувальних зубів з розгалуженими корінням. Ускладнення часто спостерігається у людей з аномаліями розташування зубів, йому сприяє активне стирання жувальної поверхні;
 • стінки зуба - може виникнути через запущеного карієсу або отриманої травми, найменш небезпечна форма захворювання, яку легко виявити і усунути;
 • кореня зуба - пробій в одному з коренів, зазвичай виникає при неправильному лікуванні каналів, особливо якщо вони мають складну форму, а зуб відхилений від своєї нормальної осі.

Залежно від терміну виявлення перфорацію класифікують, як свіжу або застарілу. Перша виявляється практично відразу, і вживаються заходи до її лікування. Друга - коли після виникнення хвороби пройшов якийсь час, і почалися запальні процеси в тканинах зуба.

Лікування

За рахунок застосування методів сучасної стоматології можна впоратися з будь-якою формою перфорації зуба, навіть якщо захворювання перейшло в запущену стадію, але до цього краще не доводити.Перфорация зуба симптомы

Якщо на прийомі у стоматолога відбулося порушення стінки зуба, і виникла перфорація, то, вона супроводжується різким болем і початком кровотечі. Больовий синдром проходити досить швидко, як і кровотеча, але лікар повинен звернути на нього увагу і встановити причину. У разі підтвердження діагнозу проводитися оцінка розміру отвору і його розташування. Пробій близько 1 мм зазвичай закривається сучасним пломбувальних складам, і таке лікування займає мінімум часу і не має ускладнень. Але якщо отвір має більший діаметр, тоді існує ризик виходу пломбувальної маси з зуба, що стане причиною початок інших запалень в яснах. В такому випадку стоматолог спочатку встановлює обмежують прокладки файли, які не дозволять пломбі вийти за межі перфорації. Потім виконується пломбування, і після того як матеріал застигне файли видаляються. При лікуванні складної перфорації проводиться повторна діагностика для перевірки правильності встановленої пломби і призначається кілька профілактичних оглядів, для того щоб переконатися у відсутності ускладнень.

Дане захворювання може протікати і в хронічній формі, коли ви отримали травму, але не звернули на неї уваги, списавши біль і кровотеча на наслідки удару. Тоді через отвір в стінці зуба в його порожнину починають проникати хвороботворні бактерії, які призводять до початку запальних процесів. Зрозуміти про наявність проблеми можна за періодичною ниючий зубний біль. У такій стадії перфорація може перебувати дуже довго, але рано чи пізно вона проявитися у вигляді гострого гнійного запалення і тоді справа може дійти до операції з видалення зуба.

Щоб захистити себе від цього захворювання виконуйте два простих правила. По-перше, при найменшій підозрі на проблему з зубами відразу запишіться на прийом до стоматолога. По-друге, вибирайте клініки з сучасним обладнанням і професійними лікарями, так шанс лікарської помилки будуть зведені до мінімуму.

Перфорація зуба: симптоми і лікування
Перфорація зуба: симптоми і лікування400600
Стоматологічна клініка Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
 Стоматологічна клініка Київ150250
2018-10-18https://stomatklinika.kiev.ua/ua/perforaciya-zuba-symptomy-i-likuvannya
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Що таке терапевтична стоматологія

  Що таке терапевтична стоматологія

  Якщо зуб болить - його треба полікувати, і ми звикли, що цю роботу виконує стоматолог, але чи є у нього якась спеціалізація? Кілька статей назад в нашому блозі ми розповідали про такі спеціальності...

 • Причини запалення і способи лікування каналів зуба

  Причини запалення і способи лікування каналів зуба

  Кожен зуб має всередині пульпу, це м'яка тканина прихована дентином, в якій багато нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин. Пульпа харчується через судини, які проходять через канали в...

 • Профілактика пародонтозу в домашніх умовах

  Профілактика пародонтозу в домашніх умовах

  Якщо бути чесними, то періодично ясна кровоточать у переважної більшості людей, просто ми намагаємося цього не помічати, і списуємо це занадто сильне натискання зубною щіткою під час чищення. І цей...

 • Як захистити себе від карієсу

  Як захистити себе від карієсу

  Під впливом хвороботворних бактерій емаль зуба руйнується і в ній утворюється «дірка». Через цей отвір інфекція проникає до дентину, а звідти до пульпи зуба. Чим глибше пройде зараження, тим...