Якщо стоматолог поставив вам діагноз перфорація зуба, то це означає наявність наскрізного отвору в стінці зуба, яке досягає внутрішньої порожнини. Причинами такого захворювання такого захворювання можуть бути отримані травми або помилки стоматолога при лікуванні.
Перфорация может положить начало гнойному воспалению и привести к полной потере зуба. Поэтому данное заболевание важно своевременно диагностировать и провести курс лечения.
Причини виникнення
Пошкодження зуба, що супроводжується утворенням наскрізного отвору в його стінці, може статися з таких причин:
- Спадкова схильність - у пацієнта спостерігаються дуже тонкі і вигнуті канали зуба. Тому при стоматологічному лікуванні каналу, під час видалення нерва або розширення для пломбування може статися пробій стінки. Ризик такого ускладнення мінімальний, якщо проходити лікування каналів в професійній стоматологічній клініці, з сучасним обладнанням та досвідченими лікарями.
- Механічна травма - руйнування зуба відбувається внаслідок отриманої травми. Якщо мова йде про удар, тоді дефект може виникнути у вигляді тріщини. Також травмувати зуб може стоматолог при необережному огляді за рахунок надмірного натискання інструментом. Виникненню такої перфорації сприяють різні захворювання зубів, які знижують їх міцність.
- Запущена форма карієсу - ігнорування карієсу призводить до того, що емаль і дентин руйнуються повністю, і запалення переходить на кровоносні судини (пульпу). Така каріозна порожнина також є перфорацією.
Залежно від області, в якій виникало захворювання, розрізняють перфорацію:
- дна зуба - пробій виникає в донної стінці посередині зуба, характерна для жувальних зубів з розгалуженими корінням. Ускладнення часто спостерігається у людей з аномаліями розташування зубів, йому сприяє активне стирання жувальної поверхні;
- стінки зуба - може виникнути через запущеного карієсу або отриманої травми, найменш небезпечна форма захворювання, яку легко виявити і усунути;
- кореня зуба - пробій в одному з коренів, зазвичай виникає при неправильному лікуванні каналів, особливо якщо вони мають складну форму, а зуб відхилений від своєї нормальної осі.
Залежно від терміну виявлення перфорацію класифікують, як свіжу або застарілу. Перша виявляється практично відразу, і вживаються заходи до її лікування. Друга - коли після виникнення хвороби пройшов якийсь час, і почалися запальні процеси в тканинах зуба.
Лікування
За рахунок застосування методів сучасної стоматології можна впоратися з будь-якою формою перфорації зуба, навіть якщо захворювання перейшло в запущену стадію, але до цього краще не доводити.
Якщо на прийомі у стоматолога відбулося порушення стінки зуба, і виникла перфорація, то, вона супроводжується різким болем і початком кровотечі. Больовий синдром проходити досить швидко, як і кровотеча, але лікар повинен звернути на нього увагу і встановити причину. У разі підтвердження діагнозу проводитися оцінка розміру отвору і його розташування. Пробій близько 1 мм зазвичай закривається сучасним пломбувальних складам, і таке лікування займає мінімум часу і не має ускладнень. Але якщо отвір має більший діаметр, тоді існує ризик виходу пломбувальної маси з зуба, що стане причиною початок інших запалень в яснах. В такому випадку стоматолог спочатку встановлює обмежують прокладки файли, які не дозволять пломбі вийти за межі перфорації. Потім виконується пломбування, і після того як матеріал застигне файли видаляються. При лікуванні складної перфорації проводиться повторна діагностика для перевірки правильності встановленої пломби і призначається кілька профілактичних оглядів, для того щоб переконатися у відсутності ускладнень.
Дане захворювання може протікати і в хронічній формі, коли ви отримали травму, але не звернули на неї уваги, списавши біль і кровотеча на наслідки удару. Тоді через отвір в стінці зуба в його порожнину починають проникати хвороботворні бактерії, які призводять до початку запальних процесів. Зрозуміти про наявність проблеми можна за періодичною ниючий зубний біль. У такій стадії перфорація може перебувати дуже довго, але рано чи пізно вона проявитися у вигляді гострого гнійного запалення і тоді справа може дійти до операції з видалення зуба.
Щоб захистити себе від цього захворювання виконуйте два простих правила. По-перше, при найменшій підозрі на проблему з зубами відразу запишіться на прийом до стоматолога. По-друге, вибирайте клініки з сучасним обладнанням і професійними лікарями, так шанс лікарської помилки будуть зведені до мінімуму.
Коментарі
Кількість коментарів:
0