Стоматологічна клініка КиївPlombir Dental

Озон в терапевтичної стоматології

Озон це газ, молекула якого складається з трьох атомів кисню. Він має дуже високі окислювальні властивості, тому широко застосовується в хімічній, харчовій і медичній промисловості. Знайшлося йому своє місце і в стоматології. За допомогою озону розроблені методи для безболісного лікування карієсу і пародонтозу.

Озонотерапия в стоматологии

З цієї статті ви дізнаєтеся, як використовують озон в терапевтичної стоматології, ми розглянемо існуючі варіанти застосування, а також їх плюси і мінуси.

Варіанти застосування

Щоб говорити про сфери застосування озону, для початку треба зрозуміти які його якості використовуються. Цей газ нешкідливий для людського організму, але згубний практично для 99% бактерій і вірусних мікроорганізмів. Такий процес дезінфекції для людини не доставляє ніякого дискомфорту, навпаки, обробка озоном зони сильного запалення має знеболюючу дію.

У сучасній стоматології озон використовують для таких цілей:

1. Дезінфекція медичних інструментів. Інструменти, протези і імплантати обробляють цим газом в спеціальних боксах, після такої обробки досягається 100% стерильність і не потрібно проводити ніяких додаткових дій.

2. Лікування ясен. Обробка ураженої ділянки, наприклад, на початковій стадії пародонтозу дозволяє видалити інфекцію і бактеріальну середу із зони ураження. Також стимулюються процеси кровообігу і загоєння пошкоджених тканин.

3. Терапевтична обробка порожнини рота. Озонотерапія широко застосовується для профілактики різних захворювань. Така обробка дозволяє видалити бактерії, прибрати ефект неприємного запаху, прискорює загоєння ран, надає стимулюючі вплив на імунну систему. Подібні процедури призначають для профілактики карієсу і пародонтозу, також використовують при запаленнях слизової оболонки порожнини рота.

4. Лікування карієсу. На підставі застосування озону розроблений спосіб безболісного лікування карієсу. Суть методу полягає в тому, що стоматолог не видаляти заражені тканини механічним шляхом, тобто свердлить бормашиною, а проводить знезараження порожнини за допомогою спеціального пристрою. На зуб надівається силіконовий ковпачок, який щільно прилягає до емалі і герметизує зону обробки, потім через нього подається озон. Газ дезінфікує порожнину, знищуючи всю небезпечну мікрофлору, час процедури 20-30 секунд.

Озон для лечения кариеса

Такий метод лікування найчастіше застосовується при лікуванні поверхневого карієсу, коли явною дірки в емалі ще немає, і зона ураження тільки намітилася у вигляді почорніння. В такому випадку обробка зуба проводиться за описаним вище способом, після чого на поверхню зуба наносять минерализующие речовини. Вони зміцнюють емаль, щоб захворювання не повторилася знову. Оскільки повністю відновити емаль неможливо, то після такого лікування рекомендується не рідше 1 разу на 6 місяць відвідувати стоматолога, щоб він міг вчасно помітити повторний карієс і повторити обробку.

Інший варіант лікування карієсу озоном має на увазі первинну дезінфікуючу обробку, після якої лікаря все-таки доводиться провести механічну обробку тканин зуба. Якщо карієс досяг дентину, тоді за допомогою озону можна видалити всі бактерії, але це призведе до розм'якшення тканин. Поставити пломбу на них не можна, тому що тканини не розраховані на таке навантаження, і пломба дуже скоро продавиться і випаде. Тому спочатку робиться дезінфекція, потім лікар бормашиною вибирає розм'якшені тканини, і тільки потім отвір пломбируется. В цьому випадку обійтися без свердління повністю не можна, але зате зменшується час свердління і зуб під час озонування знеболюється.

Плюс і мінуси лікування зубів озоном

На закінчення скажемо кілька слів про те, які плюси і мінуси привнесла технологія озонотерапії в стоматологію. Почнемо з позитивних факторів. По-перше, за рахунок озону можна виконувати дезінфікуючі, терапевтичні та лікувальні процедури. Гарантія знищення всієї хвороботворної середовища становить 99%, обробка озоном повністю нешкідлива і безболісна.

По-друге, для подібного лікування потрібне спеціальне обладнання, але якщо не брати до уваги його вартість, то дезінфекція озоном має доступну ціну.

По-третє, це хороша альтернатива для тих, хто панічно боїться бормашини. Зараз є відмінні медичні препарати, які роблять процес свердління безболісним. Але є категорія пацієнтів, які бояться самого факту використання бормашини.

Є у цього методу і мінус, який пов'язаний не стільки з недоліком технології, скільки з бажанням деяких лікарів заробити на довірливих пацієнтів. Як ми писали вище, лікування карієсу озоном без свердління допускається тільки в разі поверхневого прояви захворювання, тобто його початковій стадії. В інших випадках бормашину задіяти доведеться, якщо вам потрібна якісно встановлена пломба. Але часто в рекламі забувають вказати цю особливість лікування і обіцяють чудесне зцілення без свердління.

Озон в терапевтичної стоматології
Озон в терапевтичної стоматології400600
Стоматологічна клініка Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
 Стоматологічна клініка Київ150250
2018-10-17https://stomatklinika.kiev.ua/ua/ozon-v-terapevtychnoyi-stomatologiyi
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Що таке незнімне протезування зубів

  Що таке незнімне протезування зубів

  Протезування зубів - чи не найпопулярніша стоматологічна послуга. Завдання його - відновлення зовнішнього вигляду і функцій зубів, які з тієї чи іншої причини були втрачені або пошкоджені. Іноді воно...

 • Звідки береться зубний біль?

  Звідки береться зубний біль?

  Ми прекрасно знаємо, що зуби болять тільки в тому випадку, коли вони піддалися якомусь захворювання. Причому в 90% причиною хвороби є недотримання правил гігієни порожнини рота, а також ігнорування...

 • Що таке транспозиція зубів?

  Що таке транспозиція зубів?

  Виражається вона в тому, що зуби починають займати не найоптимальніші позиції в первісному зубному ряду. Це дуже легко діагностується, так як досить лише побіжного огляду для констатації аномального...

 • Як вибрати хорошого косметолога: 9 основних порад

  Як вибрати хорошого косметолога: 9 основних порад

  Сучасна косметологія забезпечує безліч найрізноманітніших методик, призначених для різнобічного догляду за тілом, особою і загального омолодження. Для цих цілей було розроблено велику кількість...