Стоматологічна клініка КиївPlombir Dental

Косий прикус, симптоми і лікування

Це, за великим рахунком, найбільш серйозна деформація жувального апарату людини. Вона характеризується значними аномаліями у взаємозв'язках між рядами зубів. Інша назва розглянутого відхилення, що зустрічається в спеціалізованій літературі, звучить як «перехресний», або ж «ножиці» прикус. Розрізняють двосторонні і односторонні порушення нормального прикусу. Як досить легко можна зрозуміти з формулювань, в першому випадку аномалія зустрічається з обох сторін щелепи, тоді як у другому, з одного боку. Нерідко, при первинному огляді, лікар може сплутати скіс з мезіальним прикусом. З цієї причини необхідно завжди звертатися за допомогою тільки до кваліфікованих фахівців, так як важливість правильної діагностики неможливо переоцінити.

Лечение косого прикуса

Цілком можливо, що косою прикус обумовлюється порушенням в будові нижньої чи верхньої щелепи. Причому деформація обох одночасно є швидше вже винятком, ніж міцно усталеної тенденцією.

Виділяється два різновиди порушень:

 • Без видимого зміщення тієї чи іншої частини нижньої щелепи;
 • З яскраво вираженим зміщенням нижньої щелепи в одну зі сторін.

Відрізняються такі форми деформації:

 • Нижній відділ щелепи не змінює свого розташування. Існує два види подібних прикусів. Односторонній обумовлюється зменшенням або збільшенням однієї з щелеп, або ж поєднанням двох цих ознак. Двосторонні порушення пов'язане з обопільними або асиметричним зміною розмірів обох частин щелепи. Також можливе поєднання двох описаних факторів.
 • Зі зміною розташування нижньої щелепи в одну зі сторін. Вона може почати свій рух в діагональної або паралельній площині.
 • Змішаний перехресний прикус включає в себе симптоми двох вищевикладених форм, що дещо ускладнює процес діагностування.

Існує ще один різновид даного захворювання, а саме лінгвальний перехресний прикус. Він теж поділяється на три різновиди:

 • Односторонній. Провокується нерівномірним зміною розмірів верхніх рядів зубів, або ж навпаки, звуженням нижнього зубного ряду. В окремих випадках зустрічається поєднання цих ознак.
 • Двосторонній. З'являється через різке розширення нижньої щелепи або різкого звуження нижньої. Також в практиці зустрічається поєднання двох цих симптомів.
 • Змішана форма. Вона включає в себе ознаки буккального і лінгвального перехресного порушення прикусу.

Косий прикус у дітей

У період до випадання молочних зубів для нівелювання деформаційних процесів застосовується профілактичне лікування рахіту, комплексний заходів, спрямованих на боротьбу з шкідливими пристрастями, навчання правильної техніки жування і так далі. Своєчасна консультація з лікарем допоможе виробити правильну методику лікування.

Косий прикус может лікуватіся незначна шліфуванням молочних зубів. Звичайно ж, це робиться Виключно на стороні з виразу відхіленням в прікусі. Правда, така методика актуальна при ПЕРВИННА відхіленнях, коли смороду ще знаходяться в зародковому стані. Если Порушення прикусу стали більш масштабними, тоді застосовується спеціально розроблено каппа. Вона покликала зводити нанівець вади прикусу, потроху пріводячі щелепи в нормальний стан.

З віком арсенал доступних засобів дитячої ортодонтії значно розширюється. Наприклад, непогано зарекомендували себе знімні пластини з дротяними важелями. Звичайно ж, займатися проблемами прикусу рекомендується в якомога більш ранньому віці. Пов'язано це з тим, що на ранніх етапах набагато простіше позбутися від будь-яких порушень. Якщо ж момент упущений, то тоді доводиться йти на більш радикальні заходи. Хорошим прикладом послужить апарат, побудований на основі дуг Енгл. Всі вони фіксуються на стороні або ділянці зубного ряду, який не був схильний до деформаційних процесів. На іншу ж сторону одягаються коронки. За рахунок цього відбувається розширення зубного ряду і, як наслідок, відбувається вирівнювання прикусу.

Вони активно застосовуються для лікування як односторонніх, так і двосторонніх порушень. Різниця полягає лише в індивідуальній настройці системи, що дозволяє займати пристрій дійсно необхідне положення. Для досягнення потрібного ефекту, дуги обов'язково підтягуються кожні п'ять днів. Крім того, не можна забувати про необхідність дотримуватися практично ідеальну чистоту ротової порожнини. З цією метою система періодично знімається і піддається ретельному чищенні.

Косий прикус, симптоми і лікування
Косий прикус, симптоми і лікування400600
Стоматологічна клініка Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
 Стоматологічна клініка Київ150250
2018-10-18https://stomatklinika.kiev.ua/ua/kosyy-prykus-symptomy-i-likuvannya
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Ванди Василевської 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Профілактика пародонтозу в домашніх умовах

  Профілактика пародонтозу в домашніх умовах

  Якщо бути чесними, то періодично ясна кровоточать у переважної більшості людей, просто ми намагаємося цього не помічати, і списуємо це занадто сильне натискання зубною щіткою під час чищення. І цей...

 • Як захистити себе від карієсу

  Як захистити себе від карієсу

  Під впливом хвороботворних бактерій емаль зуба руйнується і в ній утворюється «дірка». Через цей отвір інфекція проникає до дентину, а звідти до пульпи зуба. Чим глибше пройде зараження, тим...

 • Перфорація зуба: симптоми і лікування

  Перфорація зуба: симптоми і лікування

  Якщо стоматолог поставив вам діагноз перфорація зуба, то це означає наявність наскрізного отвору в стінці зуба, яке досягає внутрішньої порожнини. Причинами такого захворювання такого захворювання...

 • Що робити, якщо дитина боїться стоматолога?

  Що робити, якщо дитина боїться стоматолога?

  Лікування зубів у дитини слід починати у віці близько 3 років, коли тимчасові зуби вже сформувалися. Це сприятливий час, коли ваше чадо пора починати вчити правильній гігієні порожнини рота і...