Стоматологічна клініка КиївPlombir Dental

Чим відрізняються класична і базальна імплантації

Сьогодні за допомогою імплантації можна відновити будь-який втрачений зуб, і він буде служити вам вірою і правдою десятки років. Так, наприклад, для класичної технології термін служби одного імпланта становить близько 20 років. Але зараз на ринку стоматологічних послуг з'явилася базальна імплантація, яку як хвалять, так і критикують. До слова в США дану технологію майже заборонили, отже, в даному питанні варто розібратися.

Классическая имплантация зубов

Класична технологія

Головний недолік перевіреної роками технології імплантації зубів цей час, адже курс лікування тривати від 1 року і може розтягнутися на 15-16 місяців. Давайте розберемося, чому так відбувається.

Проводити установку штучного зуба можна тільки через 1-3 місяці після видалення справжнього зуба. Порожнини рота треба дати час на загоєння рани і відновлення кісткової тканини, про те, що час прийшов, може сказати тільки лікар після огляду. При цьому не рекомендується затягувати з початком лікування, адже відразу після втрати зуба в більшості випадків у пацієнтів достатній обсяг кісткової тканини і її не потрібно нарощувати. Але чим більше часу зуб не перебуває на своєму місці, тим менше навантаження на цю частину щелепи і кісткова тканина поступово починається атрофія.

Операція синус-ліфтинг, вона ж нарощування кісткової тканини, найчастіше проводиться на верхній щелепі через особливості її будови. Суть операції в тому, що для установки імпланту кісткова тканина повинна мати потрібну ширину і висоту. Якщо вона атрофировалась або її просто мало через особливості будови щелепи пацієнта, тоді її нарощують за допомогою спеціальної операції. Сама вона проводиться недовго, але після цього робиться перерва в лікування на 5-6 місяців.

Тільки тепер можна переходити до установки імпланта, робиться акуратний надріз ясна за допомогою лазера, кісткова тканина оголюється, і в неї вкручують титановий або керамічний сердечник. Власне це і є наш імплант. На його приживлення потрібно ще близько 8-10 місяців і тільки потім можна переходить до завершальної стадії лікування. В останню чергу на штучний корінь встановлюють абатмент для формування правильного прилягання ясен до зуба, а зверху надівається коронка.

Ми вже відзначали, що ефективність даної технології перевірена роками, але головний її недолік - висока тривалість лікування. Існують способи скоротити цей час, але вони потребуватимуть додаткових фінансових витрат. В основному це спеціальні імпланти з поверхнями, які прискорюють приживлення або виготовлені з особливих сплавів, що дозволяють робити сердечник тонше і тоді не потрібно операція синус-ліфтингу. Але навіть при використанні обох методів на установку нового зуба знадобитися близько 8 місяців.

Ось чому зараз все більше говорять про базальної імплантації, яка дозволять встановити імплант і коронку за один прийом. Тому давайте розберемося в даній технології.

Особливості базальної імплантації

Головна перевага даної технології в тому, що сьогодні ви приходите до лікаря на операцію, а вже через пару днів можете спокійно жувати за допомогою своїх нових зубів. Домогтися такого результату можна за рахунок спеціальної форми імпланта. Він має більш коротку ніжку особливої ​​конструкції, тому занурюється на порівняно меншу глибину в кісткову тканину, але при цьому отримує достатню міцність. Процес приживлення також займе багато часу, але утримання зуба в щелепі виконується за рахунок форми імпланта і тому давати на нього навантаження можна вже через пару днів. Також спеціальну форму має верхня частина сердечника, на яку можна відразу встановити коронку без додаткових маніпуляцій.

На перший погляд цею тип імплантації має одні плюси, відзначімо, что и ціна у него нижчих. Альо асоціації стоматологів стран ЄС и США прийнять решение НЕ рекомендуваті таке лікування и вісь чому:

 • Під час операції сильно травмується кісткова тканина і ясна, що часто призводить до ускладнень.
 • Відсоток успішного приживлення по різним країнам коливається в районі 70-80%, коду при класичною технологією він дорівнює 95-98%.
 • У разі відторгнення імпланта кісткова тканина сильно атрофується, щоб її наростити потрібно кілька хірургічних втручань.
 • У стоматологів поки немає надійної статистики, щоб визначити приблизний термін служби зубів відновлених таким методом. Нагадаємо, що для класичної технології це 20 років і більше.

Варто додати, що якщо для пацієнта така установка штучного кореня зуба відразу з коронкою за одну операцію виглядає простіше, то для стоматолога все навпаки. Базальна імплантація є складною операцією, і проводити її повинні тільки лікарі вищої кваліфікації.

Чим відрізняються класична і базальна імплантації
Чим відрізняються класична і базальна імплантації400600
Стоматологічна клініка Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
 Стоматологічна клініка Київ150250
2018-10-17https://stomatklinika.kiev.ua/ua/chym-vidriznyayutsya-klasychna-i-bazalna-implantaciyi
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Як захистити себе від карієсу

  Як захистити себе від карієсу

  Під впливом хвороботворних бактерій емаль зуба руйнується і в ній утворюється «дірка». Через цей отвір інфекція проникає до дентину, а звідти до пульпи зуба. Чим глибше пройде зараження, тим...

 • Косметологія для тих, кому за 30

  Косметологія для тих, кому за 30

  Не секрет, що в житті кожна людина стикається з деякими проблемами зі шкірою. При цьому, в залежності від віку, вони можуть значно відрізнятися. Наприклад, в ранньому віці мова йде про всілякі вуграх...

 • Збільшення губ гіалуронової кислотою

  Збільшення губ гіалуронової кислотою

  У тому випадку, якщо ви дійсно хочете надати своїм губам більше обсягу, домігшись тим самим ідеальної форми, сучасна косметологія пропонує безліч способів досягти цього результату, витративши на це...

 • Причини карієсу молочних зубів

  Причини карієсу молочних зубів

  Тимчасові зуби також схильні до карієсу, як і постійні, але їх лікування ускладнене відразу декількома факторами. По-перше, дитина часто не розуміє джерела болю або з якої-небудь причини (боязнь...